כניסה למשתמש רשום Menu הרשמה
article image
close article

דליה ארזי

favorite0תגובות
favorite8001צפיות

העיסוק שלי: מייסדת הרשת החברתית "מי אנחנו"

אשת עסקים ישראלית  ילידת 1957, פעילה בתחום ההיי-טק ומייסדת המיזם האינטרנטי – 'WhoAreWe.me' – 'מי אנחנו?' רשת חברתית ראשונה בעולם העוסקת בקורות חיים אישיים ולא רק מקצועיים. 
נולדתי בטורקיה כדליה בכר, להורי רינה וישראל בכר ז"ל. בהיותי בת שבע, משפחתי עלתה לישראל. התגוררנו בתל צור ולאחר מכן בקרית אונו, שם למדתי בבית הספר היסודי "ניר". לאחר מכן המשיכתי את לימודי בבית ספר התיכון "בן צבי" שם למדתי במגמה לשרטוט בניין כ 4 שנים

שרות צבאי - שלישות הראשית, בתפקיד משקי"ת נפגעים של חיל הקשר, וכן בתפקיד ראש לשכת מפקד חיל הקשר (קשר"ר) בסוף שרותי הצבאי.  השתחררתי מצה"ל בדרגת סמל. 

פעילותי העסקית:
סאייטקס - התחלתי לעבוד בחברת "סאייטקס" בשנת 1978 בהיותי בת עשרים ואחת. תפקידי הראשון היה בתחום שרטוט אלקטרוניקה וגרפיקה. לאחר מכן עבדתי במחלקת פטנטים של החברה כיועצת חיצונית. 

במרוצת שנות עבודתי בחברה כיועצת חיצונית, עברתי לימודי המשך והגעתי לתפקיד ניהול בדיקות תוכנה. הייתי ראש צוות QA ומנהלת פרויקטים של החברה. במסגרת תפקידי עבדתי מול הפיתוח של חברת זירוקס האמריקאית ברוצ'סטר ומחלקת הפיתוח של חברת קריאו-סאייטקס בארץ. 

קריאו-סאייטקס הייתה המשך ישיר של סאייטקס, לאחר מיזוג בין החברות (קריאו+סאייטקס) והעברת בעלות.

מכאן המשיכתי בתפקידי ניהול צוותי QA וקשרי לקוחות בחו"ל - מול Xerox ברוצסטר. בתפקיד זה שימשתי עד לפרישתי מקריאו בגיל 47, בעקבות נישואי לבעלי אפי ארזי ז"ל – מייסד סאייטקס.

בעלת בית קפה תל אביבי – בשנת 1997 רציתי קצת לשנות, עזבתי את סאייטקס והקמתי בית קפה בתל אביב. לאחר כ 3 שנים חזרתי שוב לאותו מקום עבודה בסאייטקס.

לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת דרבי בשנת 2002-2004

עיצוב והשבחת נדל"ן - בראשית שנות ה- 2007, התחלתי להתעניין בנושא עיצוב פנים והשבחת דירות מגורים קטנות בתל אביהב. התהליך התחיל עם דירה אחת ששיפצתי ועיצבתי מחדש על פי טעמי האישי, והמשיך עם דירות נוספות.

לימודי כתיבה יוצרת – בשנת 2010 למדתי כתיבה יוצרת אצל המחזאית יוספה אבן-שושן
הגשתי תכניות רדיו, ברדיו "החיים הטובים" - במסגרת הפיילוט לסטארט אפ שלי ראיינתי אנשים על החיים שלהם. זה היה מרתק ולמדתי מזה המון. בהמשך תוכלו להאזין לחלק מהשידורים. תהנו

כתבתי את ספר החזון על המיזם בשנת 2014 והוא הוצג לראשונה בכנס הייטקיסטים בניו יורק בשנת 2016, שם הודרכתי ע"י האקסלרטור אייל בינו (Eyal Bino), שליווה את הפרוייקט. נפגשתי עם משקיעים גדולים מתחום ההיי טק. זה היה מסע מרתק ולבסוף השקעתי לבד אבל למדתי המון על התהליך, הכרתי אנשי מפתח רבים וטובים ואני שמחה מאוד על השלב הזה שלמדתי ממנו המון להמשך הדרך.

אוספת הדובדבנים - ספר דיגיטלי שכתבתי על חיי והוא פתוח לקריאה בתוך הרשת החברתית - לכל מי שנרשם

במאי: קובי מחט

 

מיזם אינטרנטי O-star.me - בשלהי שנת 2010  הבשיל אצלי הרעיון להקמת פרויקט לחברים בפייסבוק שהפך עם הזמן לסטארטאפ. במהלך סקירת השוק, בדקתי מספר אופציות ומודלים עסקיים, ולאחר מספר שלבי אבולוציה של הקונספט, פיתחתי את WhoAreWe.me  המהווה פלטפורמה לרשת חברתית בינלאומית לקורות חיים אישיים

אתם מוזמנים לצפות בשני סרטונים שמסבירים על הרשת החברתית "מי אנחנו?"

במאי: קובי מחט

לימודי תודעה – בשנת 2012 במקביל לפיתוח היזמי התמקדתי בלימודי תודעה מעמיקים ובשנת 2020 התחילתי ללמוד את תורת הסוד

סדרת ריאלטי מעושרות 3 - השתתפתי בתכנית טלויזיה בשנת 2015. זו הייתה חוויה יוצאת דופן ותודה רבה שבחרתם בי. למדתי הרבה מאוד על עצמי במהלך הצילומים ובדיעבד זו היתה הרפתקאה מצחיקה שאני שמחה בה

כאשר הקמתי את הרשת החברתית לקורות חיים אישיים בשנת 2015 - עשיתי פיילוט עם 50 אנשים במשך כשנתייים שכתבו את קורות חייהם האישיים והתהליך הזה היה פשוט אחד הדברים המעצימים שעשיתי בחיי. חלק מהפיילוט היו גם שידורי רדיו ברדיו החיים הטובים, שבהם ראיינתי אנשים על קורות חייהם האישיים. ראו סרטונים בהמשך.
​הקמתי והפקתי ערוץ לשידורי טלויזיה באינטרנט "ערוץ אחדות וגאולה" - במטרה לאחד בין כולם עם ישראל בשנים  2016-2018. אלו היו שנתיים נפלאות בחיי. השידורים כללו מוזיקה, יהדות, משפט ואקטואליה. התכניות שודרו בשידורים חיים בפייסבוק וביוטיוב מאולפנו של הבמאי יהודה גרובייס.  תקופה מרגשת מאוד ועשייה נפלאה שגרמה לי המון גאווה וסיפוק אישי. בהמשך תוכלו לראות מספר תכניות ששודר.

סטודנטית לאנגלית בניו יורק  במכללת EC New York בשנים 2017-2019 מכללה מיוחדת שאליה מגיעים סטודנטים מכל העולם, על מנת לשדרג את השפה האנגלית, ובעיקר העיסקית לרמה גבוהה יותר. למדתי עם סטודנטים מכל העולם ואני שומרת על קשר אתם בקבוצת וואטסאפ שאני מנהלת. 

כאשר הקמתי את הרשת החברתית בשנת 2015 הבנתי ללא כל ספק שהאנושות איבדה משמעות. ברגע שהאדם התחיל ליצור לעצמו זהות פיקטיבית, הבנתי שמשהו מוזר ושונה הולך להתחולל בעולם. עברו כ 6 שנים והבנתי שלא טעיתי. אנשים יותר ויותר נחלשים ונכנסים לדיכאון, כי הם אינם מוצאים משמעות לחיים. הכל הפך להיות די רובוטי ולא אמיתי ואנחנו עובדים כל היום על התדמית "האחרת" שלנו. 

חולשה יכולה להתרחש בכך שיש חוסר איזון במערכת. בין אם זה במערכת הפיזיולוגית של האדם כפרט ובין אם האיזון מתערער במדינות שלמות ונוצר כאוס. זה בדיוק מה שאנחנו חווים היום בעולם. האיזון התערער ואנחנו חיים תחת וירוס שבמובן מסוים הוא השתקפות לחוסר האיזון שלנו בתוך תווכנו. הכלכלה נהרסה, אין מקומות עבודה, אנשים חסרי אונים ואינם יודעים מה ילד יום.

אנחנו כבר בתוך התהליך הזה ואין דרך לצאת ממנו משום שהעולם יצטרך לעבור את השינוי הזה, ואז לחזור לאמת ולהיות תודעה אחת. הדבר אינו ככ פשוט ולכן חשבתי שיניתי את השם ל"מי אנחנו?", כי האדם צריך להתחיל קודם כל לחזור לאחור ולהכיר את עצמו מחדש ולהיות מסוגל להציג את עצמו לעולם כפי שהוא באמת ולהיות גאה בעצמו.

אנשים ככ עסוקים עם הדמות הווירטואלית שהם יצרו לעצמם במדיה החברתית, שהם שכחו מי הם באמת. לא רק שהם שכחו, הם הפכו למכונות שעובדות כל היום סביב התדמית הזאת על מנת לייצר אהבה.

הפכנו למכונות, לרובוטים, ולא פלא שהאדם כבר מייצר רובוטים בדמות אדם שהם חכמים מבני האדם פי מיליון.

ברשת החברתית "מי אנחנו" אנו מתבקשים לשתף בתור התחלה את עצמנו. זה לא מה אתה עושה, זה מי שאתה.

אשמח שיצטרפו עוד ועוד אנשים שכמהים לחיבור האמיתי, לחזור לאותנטיות - לחזור לאמת הפנימית והחיצונית וגם להיות שלמים אתם.

באהבה

דליה ארזי

צילום תמונה: נתן יעקובוביץ׳

רדיו החיים הטובים - במסגרת הפיילוט לסטארט אפ שלי ראיינתי אנשים על החיים שלהם. זה היה מרתק ולמדתי מזה המון. הנה חלק מהשידורים

הקמתי והפקתי ערוץ לשידורי טלויזיה באינטרנט "ערוץ אחדות וגאולה" - במטרה לאחד בין כולם עם ישראל בשנים  2016-2018. אלו היו שנתיים נפלאות בחיי. השידורים כללו מוזיקה, יהדות, משפט ואקטואליה. התכניות שודרו בשידורים חיים בפייסבוק וביוטיוב מאולפנו של הבמאי יהודה גרובייס.  תקופה מרגשת מאוד ועשייה נפלאה שגרמה לי המון גאווה וסיפוק אישי. בהמשך תוכלו לראות מספר תכניות ששודר.


 

מתוך שידורי הטלויזיה ערוץ אחדות וגאולה:

◄ להמשך הפרופיל שלי