כניסה למשתמש רשום Menu הרשמה
article image
close article

דליה ארזי

favorite0תגובות
favorite5725צפיות

חלומות שהגשמתי

הגשמתי את כל החלומות שהיו לי עד נקודת זמן זו ולמה אני אומרת עד נקודת זמן זו? כי אף פעם לא מאוחר להגשים את החלומות שלנו. לפעמים אנחנו מחכים שנים ואז בדיוק כאשר שכחנו כבר את החלום והתייאשנו ממנו, הופ. זה מתגשם.

הדבר היותר חשוב הוא ללמוד להעריך את הדברים כאשר הם מתגשמים. אנחנו נוטים לזלזל בחלום כאשר הוא הופך למציאות.

זה מוזר, לא? אנחנו יכולים לעמול מאוד מאוד קשה עבור חלום, פיסגה או אהבה שרצינו לכבוש ואז משהו בנו משתנה. פתאום זה כבר לא הכי חשוב ופתאום יש כבר חלום חדש.

אנחנו צריכים לשאול את עצמנו למה. אני כבר מעבר לשאלות האלה. למה הכוונה? לאחר שהבנתי בוודאות מוחלטת ששום דבר אינו תלוי בי, נותר לי רק לקבל את היומיום, כל יום ביומו ולהגיד תודה רבה לבורא עולם על מה שקרה, על מה שלא קרה, על מה שנדחה ועל כל רגע ורגע. ההבנה העמוקה שנוצרה אצלי אחרי שנים רבות של לימודים בתחום התודעה ותורת הסוד חידדה לי לי חד משמעית, שהכל יקרה בזמן הנכון ואין צורך להאיץ בתהליכים. שלווה גדולה עטפה אותי ואני יודעת לברור בין מה שמתאים בחיי לשלווה הזו, לבין מה שמיותר. אינני זקוקה יותר לאישורים על כך שאני טובה בדיוק כפי שאני ושזהו מסלול חיי הנפלא והנכון לי ואך ורק לי. כך נקבעו הדברים מראש וכך אני מקבלת אותם.

אפשר לאמר שאחד החלומות הגדולים שהגשמתי, הוא שהגעתי לתובנה שאני בגירסה הכי טובה שלי. אנחנו שונים זה מזה וזה כל היופי בעולם. כל אחד מאתנו צריך לעשות מאמץ, להיות הגירסה הכי טובה של עצמו. זה לכשעצמו חלום גדול של כולנו.

חיי כיזמת הייטק - הקמת רשת חברתית.

חלום שהוא גדול ממני ואינו עוסק רק בי אלא באנושות כולה. כאשר אני רואה בדמיוני את הרשת הזו גדלה ועוזרת להמון אנשים ברחבי העולם להביע את האמת שלהם, אני יודעת שעשיתי משהו גדול לטובת האנושות. לקרב כל אחד מאתנו לאמת שלו ולא לפחד להביע אותה, אם במילים, סרטונים או כל דרך אחרת. האמת נחוצה לנו כי אנחנו נשאבים לעולם מדומיין ששופטים אותנו לא נכון, כי אנחנו כותבים דברים בכדי למשוך תשומת לב ואיבדנו בדרך את הידיעה שהגירסה האמיתית שלנו היא המרתקת ביותר. כל החוויות שעברנו, כל הנסיונות, לכל זה יש ערך גדול יותר והעולם יגיע לשם בקרוב מאוד.

בשנים האחרונות עבדתי קשה מאוד. גם בימים בהם עבדתי בחברת הייטק שעות על גבי שעות, לא זכורים לי ימים שעבדתי משעות הבוקר המוקדמות, לתוך השעות הקטנות של הלילה. כל יום מתנהל מסביב לשעון. אין חברים, אין בילויים. לא סתם אומרים על יזמים שהם ממוקדים במטרה ולא מעניין אותם דבר, חוץ מלראות את חלומם קורם עור וגידים. זה כפי הנראה גן מולד, להיות יזם בנשמה. אין פחד, אין עייפות, יש רק חלום וריצה קדימה.

במבט לאחור לעבר השנים האחרונות, אני גאה בעצמי כפי שלא הייתי מעולם. השנים האלה היו השנים הכי מלאות סיפוק ואהבה שהיו לי בעבודה לכל אורך הקריירה. השמחה אפפה לא רק אותי, אלא גם המון אנשים, שנתקלו בי במקרה או שלא במקרה וביחד עברנו את המסע. מסע לגלות את עצמנו - לכתוב מי אנחנו באמת.

לא אוכל לכתוב כאן הכל כי זו רשימה ארוכה, אבל בספר שלי "אוספת הדובדבנים" (ניתן לקרוא אותו בלחיצה על כפתור בפרופיל שלי) הרחבתי הרבה יותר.  אימצתי חמש חיות שמביאות לי המון אור ואהבה לחיים. למדתי דברים שעיניינו אותי, מנהל עסקים, כתיבה יוצרת, משחק, תודעה, תורת הסוד, מטדולוגיה של בדיקות תכנה, שזה קשור למקצוע העיקרי שלי בתחום ההייטק. אני תמיד אוהבת ללמוד עוד ועוד ובעיקר דברים חדשים.

אחד החלומות הגדולים שהגשמתי זה לחיות תקופה בניו יורק וללמוד שם. זו היתה אחת התקופות היפות החיי. זה היה מסע שבו טסתי עם חמשת החיות שלילניו יורק, שכרתי דירה, הנרשמתי ללימודים לשידרוג האנגלית שלי ולמדתי באותה כיתה, עם סטודנטים מכל העולם. לעולם לא אשכח את התקופה הזו. מסקרנת ומאתגרת מאוד. כמו להתחיל הכל מאפס וללמוד להסתדר במדינה אחרת


בית קפה תל אביבי משלי זה עוד חלום שהגשמתי. עבדתי כל חיי בתחים ההייטק מגיל

 21 ועד גיל 46.  בין לבין גם הקמתי בית קפה משלי בתל אביב וזו היתה חוויה מרגשת שלימדה אותי על ניהול עסקים הרבה יותר מכל הלימודים שלי. להקים עסק מאפס, לקחת מקום, לשפץ, לגייס עובדים, לבנות תפריט, ועוד ועוד והכל בתחום שהיה חדש לי לחלוטין, כי מגיל 21 עבדתי בחממת הייטק. 

תמיד אהבתי עיצוב פנים והיתה תקופה שעיצבתי דירות קטנות שרכשתי, ונדדתי ביניהן כי רציתי לחוות את היצירות שלי. כל כך נהניתי מהיצירות שלי. זו היתה תקופה מקסימה ועוד חלום שהתגשם.

מי לא חולם להיות כוכב טלויזיה? עוד חלום קטן שהתגשם במקרה. השתתפתי הסדרת הריאלטי "מעושרות 3" בשנת 2014 וזה היה מרגש. לעולם לא אשכח את התקופה הזו ואת מה שהיא הביאה לחיי. הכרתי אנשים מקסימים שהיו איתי בסדרה ולמדתי המון על עצמי דרך התכנית. הפרק שהכי אהבתי ושאני צופה בו עד היום, זה "יום הולדת 5 ללולה" הכלבה שלי ז"ל. איזו מזכרת יפה נשארה לי ממנה בפרק הזה. מי שראה את הסדרה זוכר אותי רק בזכות לולה שחדרה לכל הלבבות. אני חושבת שהאהבה שלי לחיות באה לידי בסדרה הזו ואכן זה אחד החלומות הכי חשובים שהגשמתי. לאמץ חיות קטנות, פרוותיות, שמעניקות נון סטופ אהבה. אין כיף גדול מזה. זכיתי לחוות אהבת חינם טהורה.
אתם מוזמנים לצפות בפרק הזה מהדקה ה 9:00

חלום קטן נוסף שהתגשם. השתתפתי בסדרת הטלויזיה "השיר שלנו" - קטע מצחיק שלי עם הכוכבת הגדולה חנה לסלאו

 

ארחיב על אחד החלומות שהגשמתי. תמיד היה לי חלום להיות דוגמנית ליום אחד והנה הגשמתי את החלום הזה. זה הסיפור בקצרה:

אישה בת 53.5 – 29 באוקטובר 2010 – הפקת בריג׳יט – דוגמנית ליום אחד

זהו סיפור על אשה שחוגגת לעצמה יום נישואין ומזמינה לה פרחים אדומים בדיוק בדיוק כמו שהיא אוהבת והאישה הזו- זו אני. היא כל כך מתרגשת כי היא עומדת לעבור יום מאוד חשוב בחייה. חשוב לתחושת השחרור שלה, לחגיגת הגוף והנפש שלה. לחגיגת הההוצאה לפועל של אירוע שדחתה כל כך הרבה פעמים וכל כך הרבה שנים. כמה מוזר, בסוף זה נפל על תאריך יום הנישואין שלה. ליקום יש דרכים נסתרות, היא כבר שנים יודעת את זה. היא מנסה להבין למה כל כך הרבה פעמים ביטלה וביטלה שוב ושוב. היא כבר לא מרגישה נחשקת בעיני עצמה כמו שפעם הרגישה והיא יודעת שזה מתחיל מבפנים.

היא יודעת מה היא אוהבת, היא יודעת למה היא נמשכת, היא יודעת למה היא מסוגלת. היא יודעת הכל ולכן עיצבה לה את היום המושלם לכבוד יום הנישואין בלי לשים בכלל לב, מרמת הכריות שהתאימה בצבעי ירוק כתום וחרדל דרך ריח הפטצ'ולי וניל שידגדג לה שם באף וכלה באנשים הנעימים לליבה ולנפשה. אנשים שהחופש והאמון ילכו איתם יד ביד בהרמוניה ביום הזה והיא יודעת שכך בדיוק יהיה

כמו שהיא יודעת שהפרחים שהזמינה לעצמה יהיו אדומים אדומים.

היא הביטה שוב ושוב בתצלומים של בריג'יט בראדו שהעבירה לה הסטייליסטית וראתה בעיניה של הכוכבת כל כך הרבה תמימות. תמיד התחברה אליה יותר מאל כל דמות אחרת. הרבה אנשים תמיד הזכירו לה את הדמיון החיצוני בינהן אבל היא הרגישה שיש בינהן איזשהו דמיון שהוא מעבר למראה. היא חשבה המון על החיות שלה שליטפו את נשמתה וידעה שזה עוד סממן מובהק לדמיון המדובר. עם החיות האהובות שלה היא לא צריכה בכלל לדבר. הן מביטות בעיניה וכבר יודעות הכל. קשר מיוחד כזה שאחרים לא תמיד יכולים להבין, משהו טלפתי מתוקשר. הן תמיד הרגישו מה עובר עליה והתנהגו בהתאם וכל פעם זה הפליא אותה מחדש.

הגיע היום הגדול והיא בקושי נשמה מרוב התרגשות. זה התחיל משמחה מאוד גדולה ולאט לאט זרם למקום מאוד מרגש ומחובר של אשה שחוגגת את עצמה. היא עמדה מול המצלמה שמסביבה אור טבעי וגדול והיא פשוט התמסרה לאהבתה. כאילו האשה שהתחילה את היום בקניית פרחים אדומים אדומים לאשה שחוגגת לעצמה הפכה לאשה עם הפרחים האדומים אדומים שחוגגת בריגוש את הווית עצמה.

דוגמנית ליום אחד - הפקת בריג'יט

צילום: גילי חן
איפור ושיער: רוני פרנקל

סטיילינג: לימור ריהנה

אהבת חיי בעלי ז"ל אפי ארזי, חלום שהתגשם. אהבה גדולה שליוותה אותי שנים רבות עד שנישאנו. אהבתי את אפי יותר ממה שניתן לתאר במילים ופרק שלם בספר שלי "אוספת הדובדבנים" מוקדש לסיפור האהבה שלנו. סעדתי את בעלי היקר ברגעים קשים והפקתי שני אירועים שיזכרו לעד וששימחו אותו מאוד מאוד. הנה אחד מהם. אירוע פתיחת בית הספר למדעי המחשב על שם אפי ארזי. אני חושבת שזה היה אחד הימים הכי מאושרים של אפי, שהוא מעניק קורת גג על שמו על מנת שילמדו בו יזמים חדשים.

תוכלו לצפות בסרטון ולראות כמה התרגשות היתה סביב האירוע הזה שהיה גם יום הולדתו של אפי ארזי ז"ל

חלק ב' - ערב האירוע

 

אירוע "תחנות בזמן" ערב שהפקתי לכבוד בעלי היקר ז"ל

לשמר את היופי - חלום שהגשמתי

אין אדם בעולם שהמראה החיצוני אינו חשוב לו. לשמר את המראה ולהרגיש רעננה, זה אחד הדברים החשובים לי. הגשמתי את החלום הזה ותוכלו לראות קטע מצחיק שצולם בסדרה מעושרות. תהנו!
מהדקה 20:44

מהדקה ה 4:25


 

האם יש לי עוד חלומות? אני מניחה ששלווה ובריאות ושהכל יהיה טוב ושאסיים את פיתוח הרשת ושאנשים יאהבו אותה. שאשאיר אחרי איזשהו ערך אנושי טוב ויפה. שיזכרו אותי כמישהי שחוותה כמעט הכל ובסוף הגיעה למסקנה שהדבר החשוב ביותר זה אמת ואהבה. הרבה אהבה.

בתמונה: לולה הכלבה שלי האהובה ז"ל ואני בהפקת בריג'יט. הילדה שלי.

צילום: גילי חן 
 

 

 

◄ להמשך הפרופיל שלי